V dnešnej modernej dobe si každý z nás povzdychne pri pohľade na svoju preplnenú a neusporiadanú skriňu. Zistíme, že všetky skrine máme plné, a predsa ich nikdy nie je dosť. Základ oblečenia na každý deň - do práce, do školy, domáce oblečenie. Občas sa vyberieme na výlet, vtedy vytiahneme turistickú výbavu, z času na čas sa človek dostane do spoločnosti, takže nesmie chýbať ani garderóba na slávnostné príležitosti. A potom je tu ešte vrchné oblečenie, ľahké saká a plášte na jar, či kabáty a kožuchy na zimu...

       Šatník - je priestor určený na odkladanie šatstva. Poznáme ho už dávno. Často sa však stretávame s tým, že sa pod pojmom šatník skrýva malá, tmavá miestnosť, určená na odkladanie sezónnych vecí. Pôvodný úmysel bol možno iný, no absencia ponuky nábytkových zostáv do šatníkov viedla k tomu, že sa šatník zmenil na akýsi kumbál, kde na vešiakoch strašia kabáty a v rohoch sa povaľujú nepotrebné veci.

       V súčasnosti zažívajú svoj rozkvet vstavané skrine na výšku celej steny. Moderné skrine obsahujú celý systém odkladacích kontajnerov, poličiek, vešiakov, priehradok pre každý kus oblečenia. Veľmi obľúbené a praktické sú posuvné dvere, pretože šetria priestor a dosahujú vysokú estetickú úroveň. Kombinácia priehľadných a nepriehľadných častí dverí, prípadne zrkadiel, vytvára zaujímavé dizajnérske variácie, takže aj obyčajná skriňa môže vyzerať naozaj veľmi efektne.

skrine