V našich príbytkoch si chceme vytvoriť čo najútulnejší domov, a kedže značnú časť času stráveného doma sa zdržiavame v kuchyni, je mimoriadne dôležité doceniť zariadenie tejto časti dennej zóny bytu. V kuchyni nielen pripravujeme a konzumujeme jedlá, ale kuchyňa spĺňa aj funkciu stretávacieho bodu v byte, kde sa členovia rodiny rozprávajú a rozhodujú o rodinných záležitostiach. Preto je dôležité, aby zariadenie a celkový dojem z kuchyne odrážal jej význam v našom každodennom živote.

       V súčasnosti sa stáva v spojení s jedálenským kútom či obývacou izbou centrom domácnosti. Tomuto trendu sa prispôsobuje aj kuchynský nábytok. Sloboda voľby kombinácií materiálov, farieb a doplnkov umožňuje majiteľovi upraviť vzhľad kuchyne podľa svojích predstáv.

       Ak ste sa rozhodli vymeniť staré zariadenie kuchyne, alebo práve zariaďujete novú kuchyňu, myslite na to, že celkový dojem a využitie tejto miestnosti veľa napovie o jej majiteľoch a životnom štýle. Ideálna kuchyňa musí byť estetická a zároveň dokonale funkčná a praktická. Mala by rešpektovať všetky zásady prípravy jedál, ako aj ergonomické požiadavky - aby sme sa pri práci zbytočne nenabehali a nenamáhali si chrbát. Preto je dôležité jednotlivé kusy zariadenia rozložiť tak, aby bolo všetko "poruke". Splniť všetky tieto požiadavky nie je až také jednoduché a tak nezriedka využívame odborné poradenstvo.

linky